Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej skutkiem występowania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się w okresie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi także do przyspieszenia zjawiska rogowacenia skóry, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem powstają pryszcze. W jaki sposób pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto zauważyć, iż problem pryszczy na plecach nie jest niczym wyjątkowym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, iż umie autentycznie obrzydzić życie wielu nastolatkom w okresie dojrzewania. Problem staje się bardziej widoczne latem, kiedy to chętnie odsłaniamy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając trądzik na plecach? To zagadnienie spędza sen z oczu wielu osób.

Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak w przypadku problemu ulokowanego na pozostałych częściach ciała trądzik na plecach wymaga szczególnego podejścia do pielęgnacji. Tworzy się on zazwyczaj dlatego, iż plecy są taką częścią ciała, na której zbiera się dużo potu, poza tym stosunkowo trudno dokładnie pozbawić je warstwy zrogowaciałego naskórka.

Chcąc wyzbyć się problemu trądziku na plecach, należy zadbać zwłaszcza o to, by regularnie usuwać ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu odblokujemy pory skóry, co może przeciwdziałać się powstawaniu trądziku. Podczas kąpieli należy też choć czasami sięgnąć po napary z ziół i porządnie się w nich wymoczyć. Takie postępowanie powinno pomóc osiągnąć pożądany efekt. Jeżeli jednak trądzik na plecach występuje bardzo intensywnie i plecy nie są jedyną częścią ciała objętą trądzikiem, może okazać się konieczne podjęcie kompleksowej kuracji z użyciem leków dostępnych jedynie na receptę.