Czas pokwitania jest niezwykle skomplikowany dla młodej osoby. Pojawiają się widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym czasie układ hormonalny szaleje, uwidaczniają się cechy przypisane do płci, zmienia się tembr głosu, pojawia się charakterystyczny sposób poruszania się oraz gestykulacji, odmienny dla płci. Niestety w okresie dojrzewania pojawiają się również uporczywe zmiany. Dotąd gładka cera zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na trądzik zażywane w pierwszym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby, ale również zlikwidują początkowe zmiany na skórze. Niezmiernie ważne jest, żeby zadziałać stosunkowo szybko, by nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krost. Chociaż wtedy jeszcze nie jest zbyt późno na reakcję. Najgorsza sytuacja ma miejsce wówczas jeśli także to stadium trądziku zostanie zaniedbane. Pojawiające się grudki o kolorze sino-czerwonym wypełnione płynem ropnym ciężko zlikwidować. Co gorsza świadczą o infekcji, która objęła głębokie warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

Kiedy na twarzy dorastającej osoby pojawiają się pierwsze oznaki przetłuszczania się cery, nie można czekać i mieć nadzieję, że samo przejdzie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji będzie skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dość, że mogą się rozprzestrzenić to dodatkowo nie leczone w odpowiedni sposób, pozostawią brzydko wyglądające blizny. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia za pomocą tabletek na trądzik, które potrafią skutecznie rozprawić się z pojawiającym się problemem. Ich działanie pozwoli pozbyć się szpecących cerę wyprysków skórnych i zapobiegnie powstawaniu nowych.