Kiedy coś zaczyna nas boleć, coś dzieje się w naszym organizmie, to bez zastanowienia szukamy przyczyny w Internecie. Wpisujemy wszystkie nasze schorzenia, objawy domniemanej choroby i szukamy przyczyn. Od razu po wpisaniu kilku haseł w wyszukiwarce zostajemy przekierowani na różne portale zdrowotne i fora dyskusyjne, na których znajdziemy opinie „specjalistów” z różnych dziedzin.

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi, kilku zdań, nagle łapiemy się za głowę, bo przecież jesteśmy już bliscy śmierci. Każde objawy okazują się być nowotworem. Na dodatek złośliwym. Przerażeni pędzimy do lekarza, żeby potwierdzić naszą chorobę. Lekarz oczywiście ze stoickim spokojem kieruje nas na najzwyklejszą morfologię krwi, z której wychodzi, że albo jesteśmy całkiem zdrowi, albo po prostu na tyle osłabieni, a wysypka okazuje się zwykłą alergią pokarmową.

Nie polegajmy, więc w stu procentach na tym, co przeczytamy w Internecie. Tam najczęściej wskazane są skrajne przypadki, do których już wskazane jest leczenie, nazwy różnych tabletek, dieta itp. W szczególności nie stosujmy żadnych leków bez wizyty i zaleceń lekarza. Jest to po prostu bardzo niebezpieczne.
Medycyna jest tak skomplikowaną nauka, że każdy człowiek i każdy przypadek jest inny i inny jest sposób jego leczenia. Do każdej osoby lekarz podchodzi indywidualnie. Bywa bowiem tak, że u osób, u których są objawy ciężkiej choroby, na którą choruje inna osoba, mogą okazać się czymś zupełnie błahym.

Niestety jest wiele osób, które sugerują się podpowiedziami z Internetu. Czasem jest tak, że faktycznie okazuje się, że dana osoba dobrze dopasowała objawy do swojej choroby, ale są to rzadkie przypadki. Nie możemy wierzyć we wszystko, co widnieje na portalach i forach zdrowotnych.Dodatkowo wiele stron związanych ze zdrowiem jest sponsorowanych przez różne koncerny farmaceutyczne, którym zależy wyłącznie na sprzedaży swojego produkty. Więc jeśli zarejestrujemy się na portalu zdrowotnym i zadamy pytanie o nasze zdrowie, a odpowie nam specjalista, to nie wierzymy ślepo w to, co nam napisze. Bo równie dobrze może być to osoba, która nie ma zielonego pojęcia o leczeniu.

Najbardziej wiarygodnym źródłem jest lekarz. Po wizycie u niego będziemy dokładnie wiedzieć, co nam jest i jakie leki możemy lub powinniśmy zażyć. Nie można samemu dopasowywać sobie leczenia, ponieważ te leki, które będą miały złagodzić objawy rzekomego schorzenia, mogą zaszkodzić na inne elementy naszego organizmu. Wówczas przykładowo osłabienie organizmu może skończyć się czymś naprawdę poważnym. I wtedy naprawdę będziemy musieli już zdecydować się na leczenie.Dodatkowo chciałabym przestrzec przed kupowaniem leków od nieznanych nam osób, od zamawiania ich z nielegalnych stron, na których bez problemu można kupić je bez recepty. Nie po to leki te nie są ogólnodostępne dla wszystkich, żebyśmy mogli zażywać je, kiedy mamy na to ochotę i kiedy jakiś „specjalista” z Internetu nam to zaleci.

Nie róbmy sobie krzywdy. Kiedy coś nas poważnie boli lub dzieje się w naszym organizmie coś niepokojącego, to idźmy do lekarza. On będzie doskonale wiedział, co nam dolega i co nam może pomóc. Oszczędzi nam to sporo nerwów!