Lekka postać trądziku pojawia się we współczesnych czasach u wielu osób. Jeszcze jakiś czas temu była to typowa oznaka czasu dorastania natomiast teraz bardzo często można ją zaobserwować również wśród ludzi starszych. Zazwyczaj trądzik występuje po dużym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w ciąży albo przed menstruacją. Aby zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych posiłków można unikać. Aby wyleczyć trądzik możemy przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki. W przypadku gdy to nie nie jest skuteczne, to co ponad to możemy uczynić?

Nade wszystko można kupić w punkcie aptecznym maść na trądzik. Obecnie na całe szczęście dostępnych jest wiele maści bez recepty. Wśród nich zwłaszcza poleca się maści sterydowe lub z antybiotykiem, jednak należy pamiętać, że ze względu na liczne skutki ubocze nie należy ich używać przy lekkiej odmianie trądziku.

Warto natomiast rozważyć kupno łagodnej maści na bazie ziół. Jest ona naturalna, cechuje się niewielką ilością skutków ubocznych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Inną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które przyspieszają regenerację naskórka.

Dermatolog może nam także zapisać maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zazwyczaj taką maść przygotowuje farmaceuta.

Należy także zastosować maść zawierającą cynk, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie wypryski.

Niezmiernie często aplikowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w redukcji blizn i przebarwień.

Na sam koniec należy zaznaczyć, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał adekwatny środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko można pozbyć męczącego problemu jakim są wypryski nie tylko na chwilę lecz na dłużej.