Jedną z najczęściej występujących chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że prawidłowa higiena cery zwykle nie wystarcza w przypadku tej dolegliwości i należy sięgnąć po pigułki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu niezbędne mogą się okazać leki na trądzik. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić wytworzone już zmiany i dodać kolejnych kłopotów.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty
W chwili obecnej apteki mają dość różnorodny asortyment, jeśli chodzi o skuteczne metody walki z pryszczami. Chodzi tutaj głownie o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy z łatwością nabyć w dowolnym momencie. Nie są one tak mocne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu wypadkach są wystarczające do pozbycia się problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy pomocą, więc poleci nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Naturalne leki na trądzik wytwarzane są w oparciu naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Które rośliny są pomocne w walce z trądzikiem?
Efektywną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki owym właściwościom zostają wymiatane wraz z moczem z naszego organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Jest on od wielu lat stosowany do leczenia trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale również wykazuje działanie zwiększające wydzielanie żółci, a więc polepsza trawienie. Pomocna jest także zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Znana jest także z dobroczynnego wpływu na schorzenia przewodu pokarmowego.
Pamiętać również należy o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a ponadto optymalizuje działanie przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest również stosowanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a poza tym wspomaga gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.